top of page
Biežāk uzdotie jautājumi par homeopātiju

Biežāk uzdotie jautājumi par homeopātiju (FAQ)

Kāds ir homeopātijas darbības pamatprincips?

Homeopātija ir holistiska ārstniecības metode, kas ar mazām dabiskas izcelsmes potencētu zāļu devām ierosina organisma informatīvi enerģētisko struktūru regulācijas mehānismus, tā stimulējot ķermeņa spēju dziedināt pašam sevi un atgūt tā dabisko harmoniju.

No kā tiek gatavoti homeopātiskie preparāti? 

Homeopātiskie preparāti tiek gatavoti no plaša spektra augu, minerālu un dzīvnieku pasaules izejvielām, tie ir droši, efektīvi un neizraisa toksiskus blakus efektus. Tie nav ķīmiski un tiek pārbaudīti uz veseliem cilvēkiem pēc brīvprātības principa, neizmantojot dzīvniekus. Pie tam, salīdzinot ar vairumu Rietumu medicīnā atbalstītu medikamentu, ir lēti.

Vai, homeopātiskās zāles lietojot ilgstoši, var veidoties atkarība? 

Nē. Ķīmiskie preparāti, kas iesaistās vielmaiņas procesos, var radīt atkarības efektu, bet homeopātija ir rezonanses un regulējoša terapija. Tā kā situācijas un paši cilvēki mainās, viens preparāts visu mūžu un visos gadījumos labu efektu nesniedz, preparāti ir jāmaina.

Kā darbojas homeopātiskā terapija? 

Terapijas process ir ļoti individuāls. Jārēķinās, ka hronisku saslimšanu gadījumā ārstēšanās laiks ir ilgāks nekā tradicionālajā medicīnā, toties rezultāts būs noturīgs un ilgstošs. Sākot ārstēties ar homeopātiskajiem preparātiem, vispirms iespējama vispārēja pašsajūtas pasliktināšanās, jo organisms tiek attīrīts no ķīmisko zāļu piesārņojuma. Pēc noteikta laika sākas uzlabošanās un organisms sāk atveseļoties. Īpaši labi homeopātija piemērota bieži slimojošiem bērniem – tiek stiprināta vispārējā imunitāte, samazinās slimošanu biežums, smagums un ilgums. Jāņem vērā, ka homeopātija nav masu medicīna, tā ir absolūti ekskluzīva, jo ir individuāla – viens risinājums ir derīgs tikai vienam konkrētam pacientam. Tāpēc, ja pacients ar zālēm, kuras efektīvi palīdzējušas, padalās ar kādu citu, kā tas nereti notiek, gaidītā rezultāta tomēr nebūs, jo šīs zāles domātas citam cilvēkam citā situācijā.

Ar ko homeopātija atšķiras no ortodoksālās medicīnas?

Homeopātija ir kvalitātes, nevis kvantitātes medicīna. Ja tradicionālajā medicīnā būt veselam nozīmē neslimot, tad homeopātijā – slimot , bet akūti, reti, viegli un bez sekām. Tā kā homeopātija ir ārstēšanas metode, kas pamatojas uz cilvēka enerģētiskā potenciāla stimulēšanu, izārstēšanas iespējas ir krietni lielākas nekā tās ir ortodoksālajā medicīnā. No terapeitiskā viedokļa homeopātija no ortodoksālās medicīnas atšķiras tieši tik ļoti, cik kvantu fizika no Ņūtona mehānikas. Homeopātija ir daudz dziļāka, sarežģītāka un visaptverošāka par tradicionālo skolu, tomēr tās viena otru ne tikai nekādā ziņā neizslēdz, bet arī abpusējā sadarbībā viena otru lieliski papildina.

Vai pastāv ierobežojumi homeopātijas lietošanai?

Nē. Individuāli piemeklēta homeopātiska ārstēšana ir piemērota pilnīgi visiem. Homeopātijas pielietošanai nav vecuma ierobežojumu, tā ir droša un veiksmīga jebkurā vecumā, turklāt ir atbalstāma arī sievietēm gaidībās un pat dzīvniekiem.

bottom of page